Неділя, 19.05.2019, 11:28
Вітаю Вас Гість | RSS

Опорний заклад "Ланнівська ЗОШ І-ІІІ ступенів"

Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Історія школи

                        

   Історія Ланнівської школи починається з 20-х років  ХХ століття. У 1920 –х роках по всій країні були створені єдині трудові школи з чотирирічним терміном навчання для хлопчиків і дівчаток.  Перша назва - Нижньоланнівська початкова школа.Першим відомим директором школи з 1929 по 1934 рік була     Ніколенко Любов Дем’янівна   Навчання проводилося у пристосованих приміщеннях: приміщення бувшого лікарняного стаціонару, будинку по вулиці Жовтневій,  сучасного приміщення сільської ради

     З 1934 по 1941 рр – директором школи був Граб Іван Панасович вчитель історії. Разом з ним працював  дружній колектив над навчанням дітей та подоланням не писемності серед дорослого населення.    У 1937 році школа стала семилітньою.  

     З 19 вересня 1941 року під час окупації селища Нижньоланнівська школа не працювала, відновила роботу 15 жовтня 1943 року. У цей важкий для народу час не вистачало книг , паперу (писали на газетах), одягу, взуття, але жага  до знань була непереборна. Діти пішки ходили до школи з сусідніх сіл Педашка, Зірка , Львівка, Чалівка, Коржиха, Котлярівка та Нижня Ланна. Колишня вчителька Стонога З.В. згадує,що   у важкі повоєнні роки школа мала всього декілька кімнат, навчання проходило у дві – три  зміни, опалювались класні кімнати взимку соломою та очеретом.    Серед педагогів воєнного періоду відома директор школи – Зубань Галина Полікарпівна, вчитель української мови та літератури , 1944-45 н.р. -  Сидоренко Євгенія Федорівна – вчитель біології, 1945 по 1947 р - інвалід Великої Вітчизняної війни Крицький Петро Семенович. Він  був цілеспрямованим, серйозним, завзятим керівником,  суворим і справедливим. Діти його поважали, вважали самою розумною людиною на Землі. На заміну Крицькому П.С. директором школи з 1947 по 1953 р. було призначено Шевченка Луку Федоровича.

    У 1951 р. почалось будівництво велетенської  на той час двоповерхової школи у центрі села, яке і існує до цього часу.  Будували школу БМУ цукрозаводу ( інженер  Кушнір М.П., директор  Вакало Г.І. )   7 листопада 1953 р. колектив учителів та учнів відсвяткував своє новосілля.

    У 1953 р. директором школи став Пругло Олексій Матвійович (1953-1964 рр).  На цей час у школі навчалось біля 300 учнів. Комсомольська організація нараховувала 50 членів, викладалися такі предмети як логіка, психологія, конституція, креслення, каліграфія, математика, біологія, українська мова та література, російська мова та література, географія, історія, хімія, фізкультура,   праця.  Навесні 1954 року  Ланнівська школа випустила свій перший десятий клас.   У 1956-57 рр учнями під керівництвом учителя праці Супрун  Костянтина Павловича  посаджено липовий парк, підготовлено приміщення для шкільної теплиці, географічного та спортивного майданчиків.    З 1964 по 1975 рр директором Ланнівської середньої школи стає   ХУРСА Григорій Іванович - відмінник  народної освіти  СРСР , відмінник освіти України; заслужений працівник державної служби , голова Ланнівської сільської ради з 1986 по 1998 рік. На його плечі лягло у 1970 році будівництво корпусу для початкової школи та інтернату у 1973 році, в якому  проживали  до 70 дітей  з  навколишніх сіл., що дало змогу навчатися в одну зміну. В цей час працювали корифеї своєї справи учителі математики  - Мусійко М.С, Чухрай Н.І.,  Хоменко Н.Т., Брижак К.Т. (беззмінний завуч з 1953 по 1979 рік), української мови - Пругло М.П., Кирпичова Г.К.,   хімії – Івасенко З.В., фізики – Мусійко В.Т., учителі початкової ланки – Стонога З.В., Кравчинська  М. С., Бушля Є. Й. Разом з ними набирались досвіду молоді вчителі   Сліченко С. Ф., ,  Романенко (Сидоренко) А. М., Саєнко О. М, Саєнко В. П., Кохановська Р. М..

     З  1975 по 1980 р.р. колектив школи очолювала Басанська Любов Яківна. За її ініціативою в школі відкрито Ленінську кімнату. Особисто нею та педагогічним колективом зібрано матеріали для музею історії селища, упорядковано дані про життя Героя Радянського Союзу Мирошниченка В.П., який народився на ст. Ланна . Членами пошукових загонів зібрано матеріали про  учасників бойових дій:  вчителя фізичної культури Молярова  І. М., медбрата Знайка М. А., вчителя  біології Литвинову К.  Д.;  про вчителів, які  перебували у концтаборах:  вчителя хімії Івасенко З.В., вчителя географії Бутусову Л. Н. та   вчителя фізики Мусійка В. Т, який був у 15-річному віці  вивезений до Німеччини , випускника школи капітана Сумця В.К., який загинув у Афганістані.

     Адміністрація школи, яку  з 1980 по 1989 роки  очолив молодий вчитель історії Басараб Іван Михайлович, надає великого значення підбору й розстановці педагогічних кадрів. Колектив омолодився на 80%,  поруч з досвідченими вчителями працює талановита молодь.

     З 1975  по 1985 р. поглиблено вивчається  з 1 класу французька мова. Створено лінгафонний кабінет, впроваджували  нові форми та  методи викладання французької мови молоді спеціалісти Кохановська Р.М., Криворучко Н.Г. Гойда В.О., Сисоєва О.Г., Харитонова В.І.

      Працюють потужно цукровий та молочно - консервний заводи, збільшується населення, зростає і контингент учнів до 600 учнів. Добудова  школи та побудова спортивного залу  проводились Карлівською ПМК  під керівництвом Стасенка А.М. на замовлення  Ланнівського  бурякорадгоспу

( директор Тимоха О.Ф.).

         

     Перебудову у суспільстві, добудову у 1996 році 14 класних кімнат, у 1997 році спортивного залу, у 1998 році капітальний ремонт старого приміщення школи,  модернізацію, впровадження новітніх технологій , запровадження 12 – бальної системи оцінювання знань учнів, 12- річного терміну навчання, навчання з 6 – річного віку, газифікацію,  комп”ютеризацію,  ЗНО  прийшлось пережити колективу під керівництвом Кудрявцевої Надії Олександрівни, яка очолює колектив з  1989 року.

         У 2006 р. за кошти місцевого бюджету придбано перший у районі комп»ютерний клас ( на даний час їх 2, 26 комп»ютерів), силами педколективу під керівництвом учителів Сірооченка В.Ф., Подушкіна В.О., Крикуна Ю.І., завгоспа Бабія В.П. обладнано спортивну площадку нестандартним обладнанням, під керівництвом учителя біології Сірооченко Н.М. проведено ландшафтні роботи по упорядкуванню та озелененню шкільного подвір»я.

     Учні школи за результатами навчання нагороджуються медалями і Похвальними листами та успішно виступають на ІІ  та ІІІ етапі Всеукраїнських учнівських олімпіад та конкурсі – захисті МАН. За період з 1954 по 2012 роки школа випустила 220 учнів, які закінчили школу з срібною та золотою медалями. З року в рік  здобувають перемогу, стають лауреатами  на обласному етапі  олімпіад та МАН учні вчителів біології  Сірооченко Н.М.,  французької мови Криворучко Н.Г.,  правознавства  Крепкой Л.Є. За розвитком педагогічної науки та навчального процесу слідкувала  майже 25 років  заступник директора з НВР Сірооченко Н.М.  Вона – автор шкільного проекту „ школа здорової особистості”, нагороджена Грамотою МОН. Її учні нагороджені дипломами за перемогу у Всеукраїнських конкурсах з біології, екології. , щорічно  беруть  участь в різних експедиціях ,  нагороджені дипломами, путівками для участі у Всеукраїнській школі передового досвіду з природоохоронної роботи в м. Київ, отримали за проведену роботу Подяку Міністерства освіти і науки України, Національного еколого-натуралістичного центру учнівської молоді.

     Під керівництвом Крепкої Л.Є., заступника директора з ВР,  упорядковано матеріали  кімнати – музею Бойової та Трудової слави, за пошукову роботу якої    з 2008 року нагороджені грамотами та дипломами.

     Танцювальні колективи „Мрія” , „Чарівність”, яким присвоєно звання «Зразковий колектив»,   під керівництвом Лисяк Т.М. в жанрі ”Хореографія” неодноразово були переможцями  конкурсу «Танцювальний марафон», фестивалю дитячої та юнацької творчості «Веселка» .

     2012 рік – рік сьогодення, життя школи яскраве, багате на приємні враження, як добра цікава книжка. Найважливішою її сторінкою можна вважати педагогічний колектив, адже саме він дарує дітям знання, допомагає виявити їхні таланти, сприяє розвитку юних особистостей. На сьогоднішній час до складу колективу входять 337 учнів та 40 вчителів, з них  - 23  випускники нашої школи. Серед педагогів -  14 учителів вищої категорії, з яких 3  вчителя-методиста і 9 мають звання „старший вчитель”.      Серед педагогів – лауреати  районних конкурсів  "Вчитель року”, переможці районних та обласних ярмарок  інноваційних педтехнологій.    Басараб І.М.,  учитель історії , - поет , член спілки письменників Полтавщини, має друковану продукцію. У  2007 нагороджений Дипломом  переможця Всеукраїнського конкурсу поетів „Білоцерківська зима.”

    На базі школи у 2006 році проведений обласний семінар керівників районних методичних об»єднань учителів зарубіжної літератури  «Науково – методичне забезпечення викладання зарубіжної літератури в умовах 12-річної школи: завдання, досвід, проблеми, перспективи» за участю автора підручника зарубіжна література для 5 класу Ковбасенка Ю.І.

    У 2005 р. Ланнівська середня школа переіменована у Ланнівську загальноосвітню школу І-ІІІ ступенів. У 2009 році за програмою «Шкільний автобус» школа отримала автобус, яким до місця навчання підвозиться до 100 учнів з навколишніх сіл.

     Результатом роботи школи є глибокі знання учнів, помножені на високу духовність кожного випускника. Якої б галузі людської діяльності ми не торкнулися, у кожній серед кращих знайдемо тих, кому путівку в життя дала наша школа.   Є свої льотчики та авіаконструктори, архітектори і хіміки,керівники великих підприємств. І усім їм простелилася життєва дорога від шкільного порогу.

 

Вхід на сайт
Пошук
Календар
«  Травень 2019  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031

Copyright MyCorp © 2019